Additionally, paste this code immediately after the opening tag:


עמותת "רוח הגולן" נוסדה בשנת 1983 במטרה לסייע לצעירים לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם, במסגרת מוסדות חינוכיים ייחודיים.
אל מוסדות העמותה מגיעים נערים ונערות מכל רחבי הארץ.

העמותה,שחרטה על דגלה את ערכי אהבת העם, אהבת הארץ ואהבת התורה היא הכוח המניע מאחורי 16 מוסדות חינוכיים מצליחים הפרושים מהגולן מהגולן ועד הנגב ומנוהלים על ידי צוות מסור, מקצועי ועתיר מוטיבציה. הצוות רואה בעבודתו שליחות חברתית, מתמקד בהובלת הנערים והנערות להתפתחות אישית ועושה זאת באמצעות חינוך למצוינות ויצירת אקלים סביבתי המושתת על אהבה, הכלה והעצמה. 
עמותת רוח הגולן מעסיקה כ- 800 עובדים מתושבי רמת הגולן, והיא למעשה המעסיק הגדול ביותר באזור.
מוסדות העמותה פעילים מאד ביישובי הסביבה - ומעורבות זו מקנה לתלמידים תחושת שייכות עמוקה לגולן.

חזון רוח הגולן:

לתרום לחוסנה הלאומי של מדינת ישראל באמצעות החינוך והעשייה החברתית.
לחזק את זהותה הציונית- יהודית של מדינת ישראל בקרב כל גווני האוכלוסייה ולטפח את המשותף והמאחד בין כולנו.
להעמיק את החיבור בין יהודי התפוצות לארץ ישראל ומדינת ישראל. 

מוסדות רוח הגולן

מדרשת הגולן שבחספין הינה מרכז סיור ותודעה ציונית- ישראלית. המדרשה מפעילה תכניות חינוכיות מגוונות לכלל החברה הישראלית וכן מפעילה בית ספר שדה למסעות חינוכיים וסיורים ברחבי הגולן והגליל. הפעילות מיועדת לתלמידי מערכת החינוך מכלל שכבות האוכלוסייה במדינת ישראל, חיילי צה"ל וכוחות הבטחון, נוער יהודי מהתפוצות, גמלאים ומשפחות

mhg.rgl.org.il

 

ישיבת חספין אשר ברמת הגולן נהנית מחינו של חבל ארץ יפהפה זה אשר יש בו פיסות נוף מגוונות ומיוחדות המשרות מאווירתן על הישיבה. הישיבה משרתת את הצבור הדתי לאומי בגולן ובכל רחבי הארץ. הצבור הזה, אף הוא מורכב ואינו מקשה אחת, מקורותיו מגוונים ורבים: תנועת תורה עם דרך ארץ הדוגלת בשילוב חכמת העולם עם התורה, תנועת תורה ועבודה, המורכבות של משולש העקרונות: עם, תורה וארץ, הערכת היחיד יחד עם דבקות באידיאולוגיות גדולות,
כל אלה  - אנחנו, זהו הציבור שלנו – זו ישיבת חספין.

  yth.rgl.org.il

בישיבה תיכונית תמ"ר אנו מכשירים דור של אנשי תורה שיהיו חוד החנית בחזית הטכנולוגיה של ישראל, בדרך להשתלבות במגמות המובילות בתעשיית ההיי טק הצבאית והאזרחית.
המפתח להצלחה הוא שילוב של לימודי קודש וחינוך ערכי ברמה הגבוהה ביותר יחד עם לימוד מקיף ומעמיק במגמות ההיטק עתירות הידע.
אנו מזמינים אתכם, תלמידים מכל רחבי הארץ, בעלי הישגים ושאיפה להגיע הכי רחוק שאפשר, להצטרף אלינו למסע משמעותי ומאתגר במסגרת חינוכית מהשורה הראשונה.

tamar.rgl.org.il

בישיבת אלוני הבשן, השוכנת לצד שמורת רכס בשנית אשר ברמת הגולן, לומדים כיום כ-80 תלמידים מכל רחבי הארץ.היעד המרכזי של הישיבה הוא להכשיר בוגרים המודעים לעצמם ולסביבתם, מקיימים אורח חיים של תורה ומצוות מתוך בחירה ומסוגלים להתמודד עם אתגרי החיים המודרניים במדינת ישראל.
albash.rgl.org.il

באחד המקומות היפים ביותר ברמת הגולן, אנו מזמינים אותך, בוגר י"ב, להשתלב באדיר במרום, בתוכנית ייחודית מצמיחה ומאתגרת, המשלבת לימוד תורה והנדסה. התוכנית כוללת לימוד תורה מעמיק ושיטתי, אשר יעזור לך לגבש את זהותך, ולבנות את עולמך הרוחני. ולימודי הנדסה ברמה גבוהה, לתואר הנדסאי אלקטרוניקה ומחשבים או חשמל.

adir.rgl.org.il

בית מדרש "ברקאי" הוקם בשנת 2012 מתוך רצון לתת מענה לתלמידים מהמגזר החרדי המעוניינים לשלב לימודי קודש עם לימודי מקצוע לחיים.
מסלול הלימודים בשנה הראשונה הינו לתעודת בגרות (בגרות טכנולוגית: אנגלית, מתמטיקה, לשון) ובשנתיים הנוספות לימודים לתואר הנדסאי במקצועות המחשב.
בוגרי בית המדרש משתלבים בשוק ההיטק הישראלי- עולמי ובכך מבטיחים את עתידם הכלכלי והחברתי.
במוסד, צוות חם ומסור הקשוב לצרכהים של התלמידים, צוות פנימיה מקצועי היוצר אווירת משפחה גדולה, חוגים שונים ומגוונים, תרבות ופנאי, חדר כושר, מועדונית וכו' 

ybarkai.rgl.org.il

 

כפר הנוער "איילת השחר" ביונתן, מיועד לבנות שיש להן קושי במסגרות הלימודיות הרגילות על רקע של קשיים לימודיים, הפרעות קשב, משברים משפחתיים, חברתיים או רגשיים. הכפר מציע לבנות מקום ייחודי חם ואוהב הנותן מענה לימודי, חברתי ורגשי מקיף.צוות הכפר מלווה באופן אישי כל נערה ומאמין בכוחות וביכולות של כל אחת ואחת. 

ayelet.rgl.org.il

רגבים בגולן היא ישיבה תיכונית חקלאית ביישוב נטור שבגולן. בישיבת רגבים יש שילוב מיוחד של למידה ועשייה - תכנית הלימודים מורכבת מעבודה חקלאית בשעות הבוקר, לימודי בגרות משמעותיים בצהריים ולימודי קודש מגוונים- תורה לשמה בשעות אחה"צ. הערב מוקדש לפעילות חברתית- חינוכית המכוונת לפיתוח אישיותו של התלמיד.

regavimgolan.rgl.org.il

אולפנת רגבים בגולן מזמינה אותך לחווית לימוד מאתגרת המשלבת עבודת אדמה עם עבודת ה', לימודי קודש עם לימודי בגרות איכותיים ועשייה חברתית מעצימה והכל בתנאי פנימייה מלאים. האולפנה ממוקמת ביישוב רמת מגשימים שברמת הגולן. 

ulpanargl.rgl.org.il

רגבים פועלת לחיבור הנוער לאדמה ולעבודת האדמה, דרך חינוך לאהבת העמל ויגיע הכפיים, ומאמינה שמתוך גילוי כוחותיו המעשיים יגיע הנער גם לגילוי עצמי ולחשיפת הכוחות הרוחניים שבו. רגבים מיועדת לנערים נורמטיביים בכיתות ט'-יב' ומשלבת עבודה חקלאית אינטנסיבית, לימודי קודש, תעודת בגרות מלאה ופעילות חברתית. 

rgve.rgl.org.il

רגבים כנרת היא תכנית חינוכית-חקלאית לכיתות ט'-י"ב. התכנית נפתחה בשנת הלימודים תשפ"ב בעמק הירדן, במתחם 'בקעת כינרות' הסמוך לקיבוץ בית זרע. התכנית בנויה מעבודה חקלאית, לימודי תורה ולימודי-בגרות מתוך אמון בכוחותיו של הנוער ומתוך הרצון להשתלב במשימה הלאומית של עבודת האדמה.

rgvk.rgl.org.il

 

ישיבת רגבים בנימין הינה ישיבה תיכונית חקלאית ביישוב מצפה דני במועצת בנימין. בישיבת רגבים נער מפתח את קומת הנפש ומגבש את זהותו מתוך עמל - בשדה, בבית המדרש, בלימודים ובחיבור עם הקבוצה. תכנית הלימודים מורכבת מעבודה חקלאית בשעות הבוקר, לימודים לבגרות מלאה בשעות הצהריים ולימודי קודש בבית המדרש בשעות אחה"צ. הערב מוקדש לפעילות חברתית ולחוגים שונים להעשרה, חיבור קבוצתי והתפתחות אישית.

regavimbinyamin.rgl.org.il

 

ישיבת חלוצי דרור הוקמה בשנת תשע"ד מתוך הצימאון של הכישרון הרוחני הקיים בשילוב עם כוחות החיים המעשיים של נערי ישראל המחפשים לפרוץ מתוך קדושה וטהרה ומתוך תחיית התורה הגואלת כאומה חקלאית. הישיבה נמצאת בבני נצרים שבדרום חבל עזה בנגב במערבי. היא שואפת לתת מענה לנערים מלאי כוחות חיים המבוססים על רמה רוחנית ותורנית גבוהה בכל רחבי הארץ. החינוך מבוסס על שילוב בין תורה, עם וארץ. 

regavimnegev.rgl.org.il

מדרשת רוח רגבים קמה בשנת הלימודים תשפ"ג, ביישוב חיספין, המדרשה הינה מדרשה ייחודית המשלבת בנות שירות לאומי בהתנדבות בעבודה חקלאית בשעות הבוקר אצל חקלאי הגולן, ובשעות הערב לימודי קודש עשירים. הלומדות במדרשה משלבות את הערך של עבודת האדמה עם לימוד תורה לשמה
https://mrr.rgl.org.il/

אולפנת רגבים בגוש עציון מזמינה אותך להעמיק שורשים בהרי גוש עציון בשילוב של עבודת אדמה, לימודי בית מדרש עם לימודי בגרות איכותיים ועשייה חברתית עשירה ומצמיחה.

כאן, בדרך האבות, בין חברון לירושלים, הצוות ילווה כל תלמידה ויבנה בסיס מאפשר לבניית האישיות מתוך לימוד תורה לשמה, ומתוך עמל, מחוייבות ואחריות.

האולפנה נמצאת בקיבוץ כפר עציון שבגוש עציון.

לפרטים - misrad@urgvg.org.il 

ישיבת אורות שאול קבעה את מושבה בשכונת שפירא בתל אביב. הישיבה מפתחת שלושה מעגלים: מעגל פנימי של תלמוד תורה נוגע, מחובר לחיים, מהפך לב, ברוח תורת ארץ ישראל; מעגל מתרחב של שותפות בקהילה, ביחד עם גרעין מתיישבים בשכונה, ופתיחת דלתותיה לחיים הקהילתיים; מעגל רחב, עתידי, של שותפות בשיח היהודי המתקיים בעיר תל אביב, במרכזים התרבותיים והמחשבתיים. הישיבה היא ישיבת הסדר, פתוחה לתלמידים מכל רחבי הארץ, ונמצאת במסע התחדשות מתמיד

ypt.co.il 

accessibility